Paylaşmak Güzeldir

2 Aralık 2012 Pazar

BUZ MASKESİ NASIL YAPILIR ?

Sodalı Buzun Cilde Faydaları
Sodalı Buz Maskesi
Buz Maskesi Nasıl Yapılır ?
Buz Maskesi,Buz Maskesi Nasıl Yapılır,Buz Maskesinin Faydaları,Buz Maskesinin Yararları,Sodalı Buz Maskesi,Sodalı Buzun Cilde Faydaları
Son dönemlerde evde yapılan cilt bakım ürünleri oldukça revaçta.. Üstelik bu cilt bakım ürünlerinin hazırlanması ve uygulanması son derece kolay. Her defasında yeni olarak hazırlandığı için de bayatlamak gibi bir sorunu yok. En önemlisi de ekonomik.. Sizlere cildinizi canlandıracak, son derece ekonomik ve bir o kadarda faydalı bir maske tarifi vermek istiyoruz.. Buz maskesi..
Buz Maskesi,Buz Maskesi Nasıl Yapılır,Buz Maskesinin Faydaları,Buz Maskesinin Yararları, Sodalı Buz Maskesi,Sodalı Buzun Cilde Faydaları
Sodanın gazını aldıktan sonra buz kalıplarına doldurun ve buzlukta dondurun.Dilerseniz sodanın içine limon da ekleyebilirsiniz.. Bu işlem lekeler üzerinde de etkili olacaktır. Yüzünüze ve boynunuza kalın bir tabaka halinde nemlendirici krem sürün. Krem buz yanıklarını önleyecektir. Ardından, donmuş olan sodalı buzu, sabahları, yüzünüzde gezdirerek cildinize masaj yapın. Bu işlemi günlük olarak uygulayın. Son derece kolay bir maske gördüğünüz gibi.. Ama cilde faydaları oldukça fazla. Buz maskesi ne işe yarar hep birlikte görelim dilerseniz..
Buz Maskesinin Faydaları,Buz Maskesinin Yararları,Sodalı Buz Maskesi,Sodalı Buzun Cilde Faydaları
* Cildi canlandırır.
* Cildi gererek, daha genç görünmesini sağlar..
* Dokuları toparlayarak, cildin pürüzsüz görünmesini sağlar..
Buz Maskesi,Buz Maskesi Nasıl Yapılır,Buz Maskesinin Faydaları,Buz Maskesinin Yararları, Sodalı Buz Maskesi,Sodalı Buzun Cilde Faydaları

Tepkiler:

5 yorum:

Adsız dedi ki...

merhaba ben cuma akşamı buzu buzluktan çıkardım ve hemen yüzüme sürdüm eriyene kadar ve beze felan da sarmadım. biryerde gördüm beze sarmak gerekiyormuş ayrıca buzluktan çıkarır çıkarmaz yüze sürmemek gerekiyormuş.çünkü yüzdeki damarları çatlatıyormuş çok korkuyorum 14 yaşındayım ağlıyacağım neredeyse ve ağladım da damarlarım çatlamış mıdır ? yani bir gün için de hemen çatlarmı damarlar yoksa 2 yada 3 gün bu şekilde devam ettirseydim çatlarmıydı lütfen cvp verin ALLAH RIZASI İÇİN lütfen bişey olmıyacağını söyleyin yaaa :(((((((((((((

Barış Sever dedi ki...

Sayın okurumuz.. Buzu direkt olarak cilde uygulamak bazı durumlarda sakıncalı olabilir. Bu sebeple nemli bir beze sarılarak uygulanması daha doğru olabilir. Ciltteki kılcal damar çatlamaları sonucunda da ciltte kırmızı damar lekeleri oluşur. Bir defa yapılmasından çok fazla sorun çıkacağını sanmıyorum. uygulamalarınız sırasında daha dikkatli olmanızı öneririm.

Adsız dedi ki...

acaba çatlamış mıdır diye çok merak ediyorum cevap verdiğiniz için teşekkür ederim :) bir sorum daha olacak. çatladıysa nasıl anlayabilirim yada çatladı diyelim çatlaması devam edermi?

Barış Sever dedi ki...

Sayın okurumuz. Eğer cilt altında kılcal damar çatlaması olmuşsa, cilt yüzeyinde kılcal damarlar belirgin şekilde görünür hale gelir. eğer öyle bir durum olmuşsa mutlaka ve mutlaka çatlamış olduğunu anlayabilirsiniz. Cildinizde bir kızarıklık veya kılcal damar görünmyüro ise sorun yok demektir.

Adsız dedi ki...

çok teşekkür ederim cvpladığınız için :) kızarıklık derken çok kızarıklıkmı yani baya herkesin farkedeceği derecedemi kıpkırmızı yani ? ve acaba çatladıysa devam edermi çatlaması ? aradan 20 gün felan geçti şuan durumum nasıl olmalıydı ? bunlar son sorularım :) üzgünüm merak ettiğim için soruyorum :( :)